Dövme Modelleri

Dövme Modellerinde aklınızda takılanları veya kararsız kaldığınızda iki model arasında kaldığınızda veya renk seçiminde sizlere yardımcı olmak amacıyla daha çok model ve renk seçenekleri paylaşılmak için çaba sarfeden dövme.org sizlerden gelen dövme modelleri ve dövme modellerinizi değerlendirmeye devam etmekteyiz dövme resimlerinizi çekin ve bizlere info@dovme.org adresinden bizlere ulaştıra bilirsiniz dövme anlamında yardımcı olmaya ve dövme yapıldıktan sonra bakımı hakkıdna bilgi ve kullanılacak ilaç ve krem tedavilerinde sizlerin sorularnı yanıtlayabiliriz. Paylaşımlarını sağlayalım eğer yaptır mak istediğiniz dövme desenleri veya Dövme Şekilleri hakkında fiyat veya farklı anlamlarda sorularınızıda yine mail adresimiz yoluyla ulaştırabilirsiniz. Dovme.org olarak Dövme Sanatını türkiyede iyi yerlere gelmesinden mutluluk duyarak günden güne daha iyi ve hak ettiği yerde olucağından mutluluk duyarız.

Dövme Bilgileri Dövme Tarihçesi

gecici-dovme-1Bu yazımızda dövme tarihçesi adına daha yakın zaman tarihleri inceledik. Daha eskiye dayanan tarihçeler için “yok olan dövmeler” yazımızı ve “kayan dövme” tarihi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Geçici dövme tarihinin başlangıcı olarak net bir kaynak bulunmamaktadır. Fakat son yüzyılın sonlarına doğru geçici dövme ve transfer ile dövme uygulamaları başlamıştır. Dövme başlangıç dönemlerinde yiyecek renklendirme biçiminde çıkması ile beraber tükürük ve su ile transfer işlemleri uygulanmaktadır. Modern akımın başlangıcı olarak ilk akla gelen isim Cracker Jacks’dir. Devamı

Share This

Bayan Bel Dövme Modelleri

1Bayanlar çoğunlukla dövme uygulamasını bel bölgesine yaptırmayı uygun görmektedirler. Bel bölgesi vücudumuzun en önemli organların olduğu kısımdır haliyle dövme yaptırırken en çok acı hissettiğimiz bölgedir. Kullanılan boyalar, iğneler ve hijyen açısından dikkat etmemiz gereken en önemli bölgedir.

 

 

 

 

Örnek Bayan Bel Dövme Modelleri Devamı

Share This

Kayan Dövme Tarihi

Kayan Dövme Tarihi

kayan1900’lü yıllarda Kayan kızlarına uygulanan dövmeler ciddi bir işti ve bu dövmeler uygulanırken duyulan acının yanı sıra vücüt süslemeleri ile bağlantılı olarak gerçekleşen törenlerdi. Bu işlemler sanıldığı kadar kısa sürmüyordu – ortalama 4 yıl kadar sürdüğü söyleniyor -.  Kayan dövme tarihi boyunca her uygulama başladığında küçük bir kısma dövme yapılabiliyordu ve çalışmaların farklı aşamaları olduğu için uzun ara verilmesi gerekiyordu. Bir Kayan kızı 10 yaşına geldiği zaman önce parmaklarına ve ayaklarının üst kısıma dövme yapılırdı, 1 yıl geçtikten sonra kolunun ön tarafı tamamen dövme ile kapatılırdı. 2. yıl da uyluk bölgelerinin bir kısmına dövme yapılırdı, eğer dayanabilirse geriye kalan derilere dövmeler yapılırdı. Kayan kızlarına adet dönemlerinde dövme yapılmazdı, bunun sebebi ise akan kanın şeytani ruhların ilgisini çektiğine inanırlardı. Devamı

Share This