Menu

Dövme Modelleri


Luba Goldina 


Skarifikasyon nedir? Vücutta açılan yaralar ve her türlü vücut sanatını içinde barındıran tüm uygulamalara skarifikasyon denir. Skarifikasyon kesme ve damgalama işlemini de içerebilir fakat birbirlerinden farklı uygulamalar olduğu düşünülmektedir. 


Bu yazımızda dövme tarihçesi adına daha yakın zaman tarihleri inceledik. Daha eskiye dayanan tarihçeler için “yok olan dövmeler” yazımızı ve “kayan dövme” tarihi yazımızı inceleyebilirsiniz. Geçici dövme tarihinin başlangıcı olarak net bir kaynak bulunmamaktadır. Fakat son yüzyılın sonlarına doğru geçici dövme ve transfer ile dövme uygulamaları başlamıştır. Dövme başlangıç dönemlerinde yiyecek renklendirme biçiminde çıkması ile

Read More…


Bayanlar çoğunlukla dövme uygulamasını bel bölgesine yaptırmayı uygun görmektedirler. Bel bölgesi vücudumuzun en önemli organların olduğu kısımdır haliyle dövme yaptırırken en çok acı hissettiğimiz bölgedir. Kullanılan boyalar, iğneler ve hijyen açısından dikkat etmemiz gereken en önemli bölgedir.         Örnek Bayan Bel Dövme Modelleri


Daniel Upton, Steve, Roseville gibi ünlü dövme sanatçılarının 2013 yılına ait ödüllü dövmeler

Dragon Tattoo’nun yapmış olduğu yeni dövmeler Dragon Tatto’nun yapmış olduğu en güncel dövmelerini incelemek için instagram veya pinterest hesabını takip edebilirsiniz.


Dragon Tattoo’nun yapmış olduğu 2013 Dövme Modelleri Tüm fotoğrafları incelemek için Dragon Tatto’nun instagram veya pinterest hesabını takip edebilirsiniz.              


Dövme Modellerinde aklınızda takılanları veya kararsız kaldığınızda iki model arasında kaldığınızda veya renk seçiminde sizlere yardımcı olmak amacıyla daha çok model ve renk seçenekleri paylaşılmak için çaba sarfeden dövme.org sizlerden gelen dövme modelleri ve dövme modellerinizi değerlendirmeye devam etmekteyiz dövme resimlerinizi çekin ve bizlere info@dovme.org adresinden bizlere ulaştıra bilirsiniz dövme anlamında yardımcı olmaya ve dövme yapıldıktan sonra bakımı hakkıdna bilgi ve kullanılacak ilaç ve krem tedavilerinde sizlerin sorularnı yanıtlayabiliriz. Paylaşımlarını sağlayalım eğer yaptır mak istediğiniz dövme desenleri veya Dövme Şekilleri hakkında fiyat veya farklı anlamlarda sorularınızıda yine mail adresimiz yoluyla ulaştırabilirsiniz. Dovme.org olarak Dövme Sanatını türkiyede iyi yerlere gelmesinden mutluluk duyarak günden güne daha iyi ve hak ettiği yerde olucağından mutluluk duyarız.