Menu

Genel


Dövme ve piercing uygulamalarından önce en önemli şey sterilizasyondur. Ayrıca kullanılan malzemeler çok önemlidir, dragon Tattoo vb. işletmeler bu durumuna büyük titizlikle yaklaşmaktadır. Dövme ve piercing uygulaması yapılırken uzun süre can acıtacak bölgeler için mevsim büyük etkendir. Bu uygulamalar için önerilen mevsim ilkbahardır. Yapılan uygulamalar için süre, yapılan uygulamaya ve iğne sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Read More…


Dövme zamanla silinir mi? Modern dövme makineleri sayesinde uygulama yapılan dövme modelleri hatasız bir şekilde deriye işlenirse ve herhangi bir dövme sildirme işlemi yapılmazsa dövmenizin silinmesi mümkün değildir. Boya kalitesi, iğne kalitesi, makine kalitesi çok önem gösterdiğinden dolayı yaptıracağınız dövmeyi profesyonel bir dövme sanatçısına emanet etmeniz en doğru tercih olacaktır


Yok Olan Dövmeler Orang Ulu Geleneksel bir dövme uygulaması olan Orang Ulu dövmesi tam anlamıyla yok olmamış fakat olmak üzeredir. Bu durumun en büyük etkenleri; Yerel kültürlerin misyonerlik ve modernleşmeye olan ilgilerinden kaynaklanmış olan bozulmalardır. Haliyle eski gelenekler gün geçtikçe terk edilmeye başlamış ve yok olan dövmeler arasına girmiştir.


Dövme ve Psikoloji Dövme sanatçıları dövme ve takı çalışmaları yapmadan önce, bu hizmeti almak isteyen kişilerin de uygulamaya başlamadan önce psikolojik açıdan hazır olmaları gerekmektedir. Özellikle dövme deseni yaptıracak olan kişilerin bu çalışmaları ömür boyu taşıyacağının farkında olması, sosyal çevre, iş çevresi, dini faktörler vb. konular hakkında bilgi kazanmaları çok önemlidir. Dövme sanatçılarının da oluşabilecek

Read More…


Melek Dövmeleri   Melekler, dinlerin birçoğunda var olan simavi yaratıklardır. Bu yüzden yüzyıllardır insanların hayatında büyük bir yer kaplamaktadır. Biblolar, tablolar ve dövmeler gibi birçok alanda kendine yer bulmuştur. Çünkü insanlar için her zaman iyiliği ve saflığı sembolize etmiştir. Bu da melekleri bir dövme olarak vücuda işleme isteğini doğurmuştur insanlar için.


Tribal Dövme Dövme klişelerden sıyrılmak için önemli bir araçtır. Kendinizi ifade etmenin en kişiselleştirilmiş halidir. Vücudumuza yaptığımız büyük, küçük her türlü dövme aslında bizi diğerlerinden ayıran bir sembol, bir kartvizit gibidir. Bunun verdiği haz da insanları dövme modelleri konusunda daha titiz davranmaya itmektedir.


Dövme Modelleri Dövme çoğu insan için kişiselleştirilmiş birer semboldür. Onları vücudumuza işler, ömür boyu taşırız. Kendimizi ifade etmemizin bir biçimi olarak ortaya çıkarlar ve farkındalığımızı arttırırlar. Bu sebeplerden dolayı insanlar yaptıracakları dövmelerin modellerini her zaman uzun uzadıya araştırırlar. (Ya da böyle olmalıdır diyebiliriz.)