Menu

Hamileyken Dövme Yaptırmak Zararlı Mı?


hamile-dovmeHamileyken dövme yaptırmak çeşitli sağlık problemleri yaratmaktadır. Dövme uygulaması esnasında stüdyonun çok hijyenik olması gerekmekte ve kullanılan malzemelerin kirli olması halinde hamile olmayan bir bayana göre daha fazla sağlık tehditi oluşturmaktadır. Bu hastalıkların en önemli olanları vücut sıvıları yoluyla buluşan Hepatit B ve HIV/AIDS gibi hastalıklardır. Söz konusu hastalıkların tarafınıza buluşması halinde direkt olarak bebeğinizin sağlığını tehlikeye sokar.

 

 

 

 

 

hamile-dovme-1

Profesyonel ve hijyen probleminin olmadığı bir stüdyoda yaptırdığınız dövmelerden  Dövme boyaları, bebeğinizin gelişim sürecinde zarar verip vermediği konusunda bilimsel olarak net bir bilgi bulunmamaktadır fakat az miktar da olsa dövme boyalarının içinde bulunan kimyasallar fetüs halindeki bebeğinizi olumsuz olarak etkileyeceğini düşünmekteyiz. Birkaç aylık olan bebeğinize ise dövmenin bir zararı olmadığı konusunda söylemler bulunmaktadır. En çok dikkat etmemiz durum epidural doğum,  hamileyken dövme yaptıran bayanlar epidural doğum yaptıramıyorlar gibi söylemlere denk geldiğimizi belirtmek isteriz.

Biliriz, dövme yaptırmanın sonu yok. Birini yaptırdığımız vakit bir diğerinin planlarını yapıyoruz. Fakat hamileyken dövme yaptırmayı önermiyoruz :)


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>