Menu

Melek Dövmeleri ve Anlamı


Melek Dövmeleri

 

Melekler, dinlerin birçoğunda var olan simavi yaratıklardır. Bu yüzden yüzyıllardır insanların hayatında büyük bir yer kaplamaktadır. Biblolar, tablolar ve dövmeler gibi birçok alanda kendine yer bulmuştur. Çünkü insanlar için her zaman iyiliği ve saflığı sembolize etmiştir. Bu da melekleri bir dövme olarak vücuda işleme isteğini doğurmuştur insanlar için.

Melek dövmeleri, özellikle ülkemizde çok revaçta olan dövme modellerindendir. İrili, ufaklı birçok boyutuyla vücudun birçok bölgesine yapılmaktadır. Kimi zaman kanatları geniş, kimi zaman kanatsız olarak karşımıza çıkan bu modeller, aynı zamanda en çok tercih edilen modellerden biridir. Kadınların daha çok tercih ettiği bu dövme, kadınsı imajıyla ön plana çıkmaktadır.

Dövme modelleri insanların kendilerini ifade etme biçimi olarak önümüzde durduğu sürece melek dövmeleri de her zaman tercihler arasında ilk sıralarda yer alacak gibi gözüküyor. Çünkü iyilik ve saflık her zaman insanlar için önemli olacaktır.

 

melek-dovmeleri-1

 

melek-dovmeleri-5 melek-dovmeleri-4 melek-dovmeleri-3


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>